Hedeflerinize Yönelik
Hizmetlerimiz Sizin İçin Hazır!

Fenix İK her biri alanında uzmanlaşmış ekibiyle birlikte hizmetinizde.

İş Fırsatı

HİZMETLERİMİZ

İş verenler ve iş arayanlar için en uygun çözümler ile insan kaynakları süreçlerini kolaylaştırıyoruz.

Her biri alanında uzmanlaşmış ekiplerimizle birlikte sunduğumuz ana hizmetler:
Ellipse 54

IT İşe Alım

IT sektöründe, teknik işe alım danışmanlarımızla ve büyük aday veri tabanımızla iş ortaklarımızın ihtiyaç duyduğu yetenekleri titizlikle seçiyor ve sizlere sunuyoruz. IT alımlarımızda hem Danışmanlık hem RPO kapsamında İşe Alımın uçtan uca tüm süreçleri yürütmekteyiz. İş ilanına uygun aday havuzunun oluşturulması, teknik mülakatların yapılması, kurumsal müşterilerimize mülakatların organizasyonu, referans kontrolü, teklif iletme ve evrak teslim gibi işe yerleştirme aşamalarını tek elden tedarik konseptiyle müşterilerimize sunuyoruz.

Çif Kişi Sohbet İconu

Yabancı Dil İşe Alım

50’den fazla markanın yetenek ihtiyaçlarını 20 + yabancı dil bilen İşe Alım Uzmanlarından oluşan ekibimizle Almanca, İngilizce, Felemenkçe, Fransızca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere 20 dilde karşılıyoruz. Yabancı Dil alımlarımızda hem Danışmanlık hem RPO kapsamında İşe Alımın uçtan uca tüm süreçleri yürütmekteyiz. İş ilanına uygun aday havuzunun oluşturulması, yabancı dil mülakatların yapılması, iş ortaklarımızla mülakatların organizasyonu, referans kontrolü, teklif iletme ve evrak teslim gibi işe yerleştirme aşamalarını tek elden tedarik konseptiyle müşterilerimize sunuyoruz.

Ellipse 54
Ellipse 54

Doğrudan Yaklaşım (Headhunting)
Üst Düzey Seçme ve Yerleştirme

Üst düzey yönetici seçme ve yerleştirmede “headhunting” yöntemini kullanıyoruz. Aday araştırmasında hem aday hem de firma açısından gizlilik önemli olduğu için, bu süreç, alanında tecrübeli İşe Alım Danışmanlarımız tarafından titizlikle yürütülür.
Öncelikle müşterilerin ihtiyacı olan lider profili, danışmanlarımız tarafından analiz edilir, müşterinin beklentileri, hedefleri, stratejileri, vizyon ve misyonu incelenir. Toplanan tüm bu bilgiler ile en uygun kişileri tespit ederek direk iletişime geçer, kapsamlı değerlendirmeler sonucunda müşterimize sadece en nitelikli ‘kısa liste’ (shortlist) adayları sunarız.
Üst Düzey seçme ve yerleştirme süreçleri; gizlilik ilkelerini koruyarak en doğru adaya ulaşılması, gerekli mülakatlar, testler ve kapsamlı referans kontrollerinden oluşur.

Sosyal Medya

RPO – İşe Alım Süreci Dış Kaynak Kullanımı

İşe Alım Süreci Dış Kaynak Kullanımı (RPO), bir işverenin işe alım süreçlerinin tümünü veya bir kısmını, bir dış servis sağlayıcıya aktardığı çalışma türüdür. Kurumsal müşterilerimiz için en uygun alım senaryolarını ortaya çıkarıyor, uyguluyor ve kalıcı hale gelmesini sağlıyoruz. RPO ile kurumsal müşterilerimizin maliyetlerini düşürmeyi, zamandan kazandırmayı ve alım kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Alanında Uzman ekibimizle, RPO projelerimizi kurumsal müşterilerimizin işe alım fonksiyonunun tamamını en az bir yıllık stratejik bir sözleşme ile yönetiriz. Kurumsal müşterilerimize proje bazlı RPO hizmeti de sunarız. Proje bazlı RPO belli bir proje/belli bir süre için tasarlanır ve yönetilir. Buna yeni bir departmanın kurulması, yabancı dil işe alım projeleri, toplu işe alım projeleri ya da satış kadrolarının işe alımının toplu şekilde ‘outsource’ edilmesi gibi örnekler verebiliriz.

Ellipse 54
Ellipse 54

Personel Dış Kaynak Hizmetleri
(Payroll & Staff Outsourcing)

Bordro hizmeti ile kurumsal müşterilerimizin dinamiklerine uygun özelleştirmeler sunarak güçlü, dijital ve sistemli iş süreçleri oluştururuz. Şirketlerin yasal sorumluluğunu ve operasyonel iş yükünü üstlenerek minimum maliyetlerle avantajlı bir bordro outsource hizmeti sunarız. Bordro süreç yapısının analizini en doğru şekilde gerçekleştirir. KVKK uyumlu “Dijital Özlük Dosyası” oluşturur ve arşivleriz.

Teşvik ve bordro süreç yapısını beraber yönetebilme kabiliyeti ile teşvik hesaplamalarını bordro süreci içinde yürütür ve teşvik kazancı ile kendini finanse eden bir bordro hizmeti sunarız. Böylece kurumsal müşterilerimize zaman ve maliyet tasarrufu sağlamayı amaçlarız.

iş anlaşması

SGK & İşkur Teşvik Danışmanlığı

Teknolojik altyapımız sayesinde geliştirdiğimiz yazılım programı ile uygulamada olan tüm SGK teşvikleri açısından firmaların durumlarını analiz eder ve gerekli SGK Teşvik hesaplamalarını otomasyon ile hatasız gerçekleştiririz. Her ay değişkenlik gösteren, en yüksek kişi bazlı teşvik raporları oluştururuz.

Ellipse 54
Ellipse 54

Piyasa Araştırması / Rakip Analizi

Piyasa araştırması ve rakip analizi çalışmalarımızla, kurumsal müşterilerimizin rekabet için mevcuttaki durumunu ve rakiplerinin güçlü ve zayıf noktalarını tespit etmesini sağlar, öne geçmesi için aksiyon planı sunarız. Teknolojik altyapımız ile Piyasa Araştırması / Rakip Analizi çalışmalarını kapsamlı raporlarla hazırlarız.

Kurumsal müşterilerimizin ‘İşveren markasını’ analiz eder, güçlendirmek için çözümler sunar, İşe Alım trendlerini ortaya çıkarırız.

  Değerlendirme Merkezi Uygulamaları
line

Kurumsal müşterilerimiz için işe alım süreçlerinde adayların değerlendirileceği unsurlara bağlı olarak aşağıda yer alan araç ve yöntemleri kullanırız.
İşe Alımda Değerlendirme

İşe Alımda Değerlendirme

Pozisyona Uygunluğu Değerlendirme

Pozisyona Uygunluğu Değerlendirme

Terfi Amaçlı Değerlendirme

Terfi Amaçlı Değerlendirme

Gelişim Amaçlı Değerlendirme

Gelişim Amaçlı Değerlendirme

Yetkinlik ve Kişilik Envanterleri

Yetkinlik & Kişilik Envanterleri

Yetenek ve Bilgi Testleri

Yetenek & Bilgi Testleri

  Koçluk & Danışmanlık
line

Deneyimli, yenilikçi ve Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF) onaylı koçlardan oluşan eğitmenlerimizle; kurumsal müşterilerimizin eğitim, gelişim ve koçluk ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
WhatsApp ile iletişime geç